Script

Ücretsiz Whois Sorgulama Scripti

Bedava whois sorgulama scripti Ücretsiz whois sorgulama scripti

Domain hakkında detaylı bilgileri alabileceğiniz ücretsiz whois sorgulama scripti için bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Domaninin ne zaman alındığı, ne zaman sona ereceğini, hangi platform üzerinden kayıt edildiğini ve daha birçok bilgiye ulaşabileceğiniz whois sorgusunu kolay bir şekilde yapabilmek adına bu scriptten faydalanabilirsiniz.

Logosuz bir şekilde whois sorgulaması yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Github üzerinden indirme yaparak bu kodun düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Arayüz çok sade bir tasarıma sahiptir. Dilerseniz bu tasarımı da şekillendirebilirsiniz.

Whois Sorgulama Scripti Özellikleri

Scriptin kurulumu öncesinde merak edilenlerden birisi de Bedava whois sorgulama scripti özellikleri olacaktır. Sade bir arayüze sahip olan bu script kolay bir şekilde Whois sorgulaması yapabilmenizi sağlar. Ek olarak diğer özellikler de aşağıdaki gibidir.

 • Tekli WHOIS sorgulaması yapabilmenizi sağlayacaktır.
 • Çoklu WHOIS sorgulaması yapabilmenizi sağlayacaktır.
 • Skeleton Loading sistemi bulunmaktadır.
 • Türkçe ve İngilizce dilleri için uyarlanmış bir yapımdır.
 • Next.js, Redux, React.js sistemleri üzerine kurulu olup en verimli çalışacak şekilde ayarlanmıştır.
 • Karanlık ve aydınlık temadan da faydalanabilmenizi sağlayan seçenek bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan özellikler sayesinde sizler de ücretsiz whois sorgulama scripti kullanabilir, web sitenizi daha gelişmiş bir hale getirebilirsiniz.

Bu script için birtakım kurulum adımlarının ardından sitenize entegre edebilirsiniz. Aşağıda yer alan adımlar sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.  

Bedava Whois Sorgulama Scripti Kurulumu

Kurulum esnasında dikkat etmeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar sonrasında kurulum işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bedava whois sorgulama scripti Node.js tabanlı olduğundan dolayı serverda da Node.js kurulu olması gerekmektedir. Aksi takdirde script yükleme işleminde hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için Node.js kurulumu yapmayı unutmayınız.
 • Github sitesini kullanarak script için gerekli olan dosyalara ulaşabilirsiniz.
 • Ardından gerekli kodlama işlemlerini yapmalısınız.

Yükleme:

npm install
# or
yarn install

Geliştirme sunucusunu çalıştırın:

npm run dev
# or
yarn dev

Üretim Sunucusunu Çalıştırın:

 1. Build:
npm run build
# or
yarn build

2. Build:

npm run start
# or
yarn start
 • Ekstra olarak dosyaları yüklemeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde kurulum gerçekleşmeyecektir.

Yukarıda yer alan adımları takip ederseniz eğer ücretsiz whois sorgulama scripti için kurulum işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kodlama kısmında hatasız bir şekilde yazma işlemi gerçekleştirdiğinizden emin olmalısınız. Yoksa script çalışması için hatalar ile karşılaşılabilir.

Web sitemizde yer alan diğer scriptler için sayfamıza davetlisiniz. Örneğin CSS ile animasyon yapımı yazımızı okumak isterseniz web sitemize göz atabilirsiniz.

Bu script, Fırat Kaya tarafınca hazırlanmış ve sizlere ücretsiz olarak sunulmuştur. Github ve indirme linki aşağıdadır:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Reklam engelleyici kullandığınız tespit ettik. Sitemizin reklam gelirlerine destek olmak adına, lütfen en azından bizim sitemiz için kapatın.